Bu sene kızımın sınıfı 23 Nisan kutlamasına, artık materyallerden yapılan kıyafet defilesi ile katıldı. Defileden sonra dans gösterisi ile gösterilerini bitirdiler. Gerçi hava şartlarından dolayı kutlamalar 2 gün sonra yapıldı ama kutlama heyecan ve coşkusundan hiçbir şey kaybetmedi.

Bu defile için Eylül’e plastik bardaklardan yaptığım Çiçek Kız temalı bir kostüm hazırladım. Bu kostüm için fazla malzemeye gerek duymadım. Ana malzemem ise plastik bardaklar oldu. Biriktirdiğimiz tuvalet kağıdı ve kağıt havlu ruloları ile bir makas, tel zımba, yapıştırıcı, kostüm için yeterli oldu. İşte Çiçek Kız kostümünün adım adım yapılışı;

Çiçek Kız Kostümünün Malzemeleri :

Renkli plastik bardaklar

4 tane kağıt havlu rulosu

4 tane tuvalet kağıt rulosu

Tel zımba

Yapıştırıcı

Çöp poşeti

Makas

Yapılışı:

Plastik bardakları yan yana dizerek zımbalayın. Bardak sayısını çocuğunuzun ölçüsüne göre ayarlıyorsunuz. Ben eteğin alt kısmında 17 bardak, ikinci alt kısmında 16 bardak, üçüncü katında yine 16 bardak, üst kısımda ise 14 bardak kullandım. Bardakları birbirine zımbaladıktan sonra etek kısmı bitmiş oluyor.

Çiçekler tuvalet kağıdı rulosundan, sapları ise ise kağıt havlu rulosundan yapılıyor. Bu arada çiçekleri plastik bardaklardan kesilen parçalarla süslemeyi unutmayın.

Çiçeklerin sapları sulu boya ile yeşile boyanıyor.

Son olarak askıları eteğe zımbalayıp Çiçek Kız kostümünü bitirmiş oluyoruz. Artık defile için hazırsınız, iyi gösteriler 🙂

İlgini Çekebilir:

Plastik Bardaklardan Kardan Adam Yapımı