İlk günler zor diyenlere sesleniyorum! Hiç de zor değil, desem de inanmayın çok zor. Sadece anneler için değil evdeki herkes için. Bir de ilk bebek ise yeni gelen muhterem, ne yapacağını bilemezsin. Ona bakmak, beslemek, giydirmek, yıkamak basit gibi görünse de senin için dünyadaki en önemli şey oluyor. Bir de ağlayınca nasıl susturman gerektiğini düşünüyorsun, panikliyorsun, sen panikledikçe o daha çok ağlıyor. Sonrası, sana bağlı daha çok gerilebilir ya da bu durumu kontrol altına alabilirsin. Nasıl mı ? ”Sabırla”

Şu an kızım 5 yaşında her şey daha düzenli ve daha kolay diyebilirim. Bu yolculuk kolay geçmedi, her hastalandığında kaygılandım, her yeni adımında heyecanlandım, büyüdükçe artan paylaşımlarımızla mutlu oldum, çoğu zaman onun koruyucu meleği gibi gördüm kendimi. En önemlisi ise sabırla her şeyin yoluna girdiğini öğrendim. Ben ne kadar sakin ve sabırlı olursam, o da o kadar uslu oluyordu. Yani sabır sabır sabır….

Sizlerle paylaşmak istediğim çok şey var. İlk günlerde yaşadığım zorluklar ve edindiğim deneyimler gibi. Duygu anlamında çok ortak paylaşımlarımız olacak; fakat her birimizin bebeği, çocuğu farklı yapıda olduğundan onları kıyaslamak yanlış bir davranış olur. Unutmayın ki paylaşımlarım bir uzman görüşü değil, yaşadığı ve öğrendiği her şeyi kendince yorumlayan bir annenin hikayesidir.

Sezen Kimdir?

Trabzon doğumlu bir yanı Giresun’a bağlı 14 yıldan beri İstanbul da yaşayan aslen Dünyalı bir anneyim. Küçük bir prenses için 8 yıllık çalışma hayatını geride bırakarak belkide daha zor bir yolculuğu seçmiş ama bu yolculuğun her anından çok mutlu olabilen biriyim…

Peki Neden AnnelerBirlikte.com?

Kızımla geçirdiğim zamanlarda bir çok tecrübe edinirken, en çok ihtiyaç duyduğum şey ise diğer annelerle paylaşım oldu. İşte bu konuda neler yapabilirim sorusunun cevabına; AnnelerBirlikte.com dedim. Paylaşmak, güzellikleri daha da güzelleştirmek, zorlukları daha kolay aşmak için annelerin bir araya geleceği, bir olacağı bir ortam yaratmak hayalim.

Neler Yapabiliriz?

Dediğim gibi Annelerbirlikte.com’un temelinde paylaşmak var. Tanışalım, tecrübelerimizi paylaşalım, problemlere çareleri birlikte bulalım…