Küçük kız hikayesini çocuklarla birlikte yazdık. Hikayenin başını ben anlattım, geri kalanını çocuklar tamamladı. Bu hikaye, çocukların hem hayal güçlerini ortaya koydu, hem eğlenceli vakit geçirmemizi sağladı. Beni en çok etkileyen ise hikayeyi uyum içinde tamamlamalarıydı.

Küçük Kız

Küçük kız bahçede oynamak için annesinden izin ister. Annesi fazla uzaklaşmamasını söyleyerek ona bir sandviç uzatır. Sevinçle dışarıya çıkar ve sandviçini yemeye başlar.

Tam o sırada bir kelebek görür. Rengarenk kanatları olan çok güzel bir kelebektir. Küçük kız kelebeği görünce ona dokunmak ister. Kelebeği takip etmeye başlar. Kelebek bunu anlamış olmalı ki küçük kızın eline konar.

Küçük kız sandviçini yanındaki masaya bırakır. Kelebeği hayranlıkla izlemeye başlar. Birden bir köpek sandviçi kaparak kaçar. O da köpeğin peşinden koşar. Köpek çok uzaklaşmıştır artık onu göremez. Koşmayı bırakır. Durduğunda kocaman bir kapının önündedir. Bu kapı sarmaşıklarla kaplı büyük bir kapıdır. Kapının açık olduğunu farkeder ve içeri girer…

 

Burak anlatıyor

İçeriye giren küçük kız bahçenin içinde ilerler. Bir bataklık karşısına çıkar. Bataklıktan geçmeye çalışırken küçük kız bataklığa düşer. Yardım ister ama kimse onu duymaz. Sonra bir ağaç dalına tutunur ve bataklıktan çıkar. Çok yorulmuştur. Yoluna devam eder. Bu sefer de bir denize düşer.

Eylül anlatıyor

Yüzme bilmiyordur. Kurtulmak için tek çaresi yüzmeyi başarmaktır. Düşünür ve dener. Yüzmeyi başarır. Denizden kurtulmuştur. Bir an önce evine gitmek ister. Koşar, koşar ve evine gelir. Kapıyı çalınca evde başkalarını görür. Annesi ve babası başka yere taşınmıştır. Küçük kız yeni evlerini bulmaya çalışır. Sonunda yeni evlerini bulur.

Elif anlatıyor

Bir uçağa biner ve yeni evlerine doğru gider.  Annesi ve babası onu gördüklerine çok mutlu olur. Küçük kızlarını kaybettikleri için çok üzülen anne ve baba kızlarına sıkı sıkı sarılır. Küçük kız bir daha kaybolmaz.

Çocuklarla vakit geçirmenin farklı yolları var. Onlarla oyun oynamak bunlardan biri, onalarla sohbet etmekte öyle. Önemli olan beraber bir şeyler yapmak aslında. Bunu bizim gibi hikaye tamamlamakla da yapabilirsiniz. Çocuklarla birlikte bir hikaye oluşturmak hiç fena fikir değil bence 🙂

İlgini Çekebilir:

Çocuk Dünyası: Ayı Kardeş