Çocuklar hızlı büyüdükleri için her sezon kıyafetleri yenilemek gerekiyor. Sürekli kıyafet yenilemekte maliyetli bir durum. Ben de ”Hem kaliteden, hem de günün modasından vazgeçmeden, en uygun kıyafetleri nerelerden bulabilirim”, diye araştırmaya başladım. Birkaç mağzanın yanında semt pazarlarında da çok güzel çocuk kıyafetleri buldum. Özellikle bazı tezgahlarda size de önerebileceğim çok güzel ürünler var.  İşte semt pazarlarındaki çocuk giyimi ve pazar tezgahları hakkında kısa bilgiler:

Çoğu pazar tezgahını farklı semt pazarlarında bulabilirsiniz. Ben oturduğum yere yakın olduğu için Erenköy Pazarı, Küçükbakkalköy Kapalı Pazarı ve Kadıköy Salı Pazarlarından alışveriş yapıyorum. Özellikle perşembe günü kurulan Erenköy Pazarında Amerikan sokağının sonunda çok güzel çocuk kıyafetleri satan bir tezgah var. Aynı tezgah çarşamba günü kurulan Küçükbakkalköy pazarında da bulunuyor (Pazarın sol girişinde kurulan tezgahların 7. sırasında olan tezgah). Bu tezgahtan en çok eşofman, yelek ve üst giyim alıyorum. İlgilenenler için çeşitli pantolon çeşitleride var, yalnız pantolonların kalıpları dar olduğu için benim kızım pek kullanamıyor. Karşı sırasında çocuk çorapları satan tezgaha da bakmanızı öneririm.

Semt Pazarlarında A’dan Z’ye birçok ürün bulmak mümkün. İç çamaşırı, ayakkabı, ev patikleri, şemsiye, çanta vs. Pazarda satılan her ürün kaliteli olmuyor. Kaliteyi ucuza satın almak kolay değil tabi; ama biraz araştırma ile mümkün. Bu nedenle aldığınız ürünün kalitesinden, kıyafetlerin %100 pamuk olduğundan emin olmanız gerek. Bunlara dikkat ettiğiniz zaman sürekli yenilediğiniz çocuk kıyafetleri, size maliyetli gelmiyecektir.

Pazardaki diğer ürünler:

İlk zamanların heyecanıyla bebek kıyafetlerinden başlayarak, çocuk giyimi üzerine plansız ve pahalı birçok alışveriş yaptım. Zamanla gördüm ki aynı kalitede bir ürünü daha düşük fiyata farklı yerlerde bulabilir, planlı hareket edersem pahalı markalardaki ürünleri indirim sezonlarında çok uygun fiyatlara alabilirim.

Son olarak, sezon sonundaki indirimden alışveriş yaparken, çocuğunuzun seneye bu zamanlardaki bedenini düşünerek alışveriş yapmanızı öneririm. Aksi halde çocuğunuz büyüdüğü için seneye o kıyafetleri kullanamayabilir. İyi alışverişler 🙂