Sık sık emzirmek ve bebeğiniz istedikçe emzirin ifadeleri kızım da sadece  hazımsızlığa ve gaz sancılarına neden oldu. Bu nedenle kızımı saatli emzirdim. En az 2 saatte bir rutin olarak emdi. Emzirme süresini de 20 dk. tuttum. Emzirdikten 1 saat sonra gazını çıkardım. Böylelikle sürekli kusmasını engelledim.

Sütüm olsun diye tatlı yemek yerine, her şey den abartmadan yemeğe çalıştım. En önemlisi her emzirmeden sonra (gece de dahil) büyük bir bardak su içtim. Emdikten sonra emdiği göğsümü 5 dk. daha sağdım. Böylelikle beyin daha çok süt üretmeliyim sinyalini algılıyordu. Bu ne kadar doğru bilemem ama ben de işe yaradı. Süt arttırıcı çaylardan daha çok faydasını gördüm .Tabi bu benim için geçerliydi. Başka bir annenin süt arttırıcı çaylardan içip fayda gördüğünü de duydum.

Emzirirken tek göğsümü kullandım, bir sonra ki emzirme de diğer göğsümü verdim. Bu da bebeğin daha besleyici süt almasını sağladı. Yalnız emzirmeyi 2 saatte bir yaptım. Kızım uyanmadığı zamanlar da emme saatini atlamadan sütümü sağdım. Böylelikle Eylül’ü 2 yaşına kadar emzirebildim.