Bugün özel bir gündü ve bugünü günlüğümüze mutlaka yazmalıydık. Günün anlamını anlatabilmek için Eylül’ün yazdıklarını değil ama kendi yazdıklarımı paylaşmak istiyorum.

Günlük tutmak kızımın yazısını geliştirmesi için aklıma gelen bir fikirdi. İlk olarak ona güzel bir günlük seçtik. Günlüğü için onun istediği bir kalem aldık ki günlük yazarken daha istekli olsun. Evet daha istekli oldu fakat günlük yazarken nasıl yazması gerektiğini bilmiyordu. Ona örnek olmak ve günlük tutarken nelere dikkat etmesi gerektiğini göstermek amacıyla ben de günlük yazmaya başladım. Yazımız bitince yazdıklarımızı birbirimize okuyoruz ve yazılarımız hakkında yorumlar yapıyoruz.

                                                                                                                                                                                14.04.2018

Bugün Eylül’ün okuma bayramı vardı. Günlerce, haftalarca bütün arkadaşları ile bu gösteriye hazırlandılar. İtiraf etmeliyim ki ben de onun kadar heyecanlıydım. Belki de ondan daha çok…Biz anne ve babalar çocuklarının mutlulukları, başarıları ile dünyanın en mutlu insanları olabiliyoruz. İşte ben de bugün dünyanın en mutlu ve en gururlu insanıydım.

Sizlere gösteriyi anlatacak olursam, ilk olarak Eylül ve arkadaşı Yekta’nın sunuculuklarından bahsetmek isterim. O küçük elleriyle tuttukları mikrofonla tüm programı sunuşları muhteşemdi.

 

Sonrasında sınıfça sahne aldılar. Unutmadan 1-A ve 1-B diye iki tane 1. sınıfımız var. İki sınıfta programını ayrı ayrı sundular. Eylül ise sunuculuğunun yanında ”I like dancing ha ha ha ”, diyen sevimli bir kargayı; ay çiçeklerini korumaya çalışan küçük pembe insanlardan birini canlandırdı. Daha bitmedi Bella şarkısı ile harika bir dans gösterisinde de sahne aldı.

Bu gösterileri yaparken sunuculuk görevinide yerine getiriyordu. Bu arada 4 kostüm değiştirdiklerini de söylemeliyim. Anlayacağınız çocuklar çok zor bir işin üstesinden geldiler. Coşkuları ve sahnedeki performansları ile biz seyircileri büyülediler.

Evet çok çalıştılar, zor bir işin üstesinden geldiler ve herkesin alkışlarını kazandılar. Ama en önemlisi o sahnede olmalarıydı. Birbirlerine destek vermeleri, hep birlikte çalışıp beraber olmalarıydı. Hepsine bu güzel çalışmaları için teşekkür ediyorum. Bugün bence çok güzel bir gündü…

İlgini Çekebilir:

Küçük bir anı…