60 yaşına gelmiş olsamda her ”anne” sözünü duyduğumda, dünyanın en mutlu insanı oluyorum. Çocuklarımın yanıma geldikleri zamanlarda ise kafesteki bir kuşun özgürlüğe kavuştuğu an gibi heyecanlanıyorum. Annelik: Yaşadığım sevgi için bir ödül, yaşadığım özlem için tatlı bir ceza.

IMG_3592

İyi ki ben bir anneyim! Şengül.

Babaanne olacağımı öğrendiğim anda ve oğlumu askere uğurlarken hissettiğim o gururla, anne olmanın dünyadaki en yüce duygu olduğunu bir kez daha anladım. Anneliği size anlatamam, söyleyebileceğim tek şey annelik tarifi edilemez bir mutluluktur.

10930528_1432329527058375_6593166234393393961_n

İyi ki ben bir anneyim! Songül.

Başınıza kötü bir şey geldiğinde ya da güzel bir şey yaşadığınızda her iki durumda da ağlayan tek kişi vardır… anneniz. Hiç aşık olmamış birine aşkı nasıl tarif edemezseniz, çocuk sahibi olmayan birine de anneliği tarif edemezsiniz. İnsanlar günlük yaşamları içinde bazen bir mucize gerçekleşmesini hayal ederler. İyi ki anneyim çünkü hayatımda iki mucize gerçekleşti, sevgilerini hiçbir şeyle kıyaslayamayacağım iki güzel kızım.

IMG_3578

İyi ki ben bir anneyim! Fatma.

Anne olmak, kendin için bile yapmadığın veya yapamadığın her şeyi evlat için yapabilecek güce, cesarete, sabıra erişmektir. Anne olmak, yaradılan her şeyden, kendinden bile daha çok sevebilmektir. Ne mutlu bana ki bu duygulara sahibim.

IMG_3582

İyi ki ben bir anneyim! Gamze.

Çocukken bir an önce büyümek isterdim. Büyümek demek annem gibi olabilmek demekti. Anne olmak her şeyi yapabilmekti çocuk gözümle! Zaman geçti büyüdüm, artık çocuk değil bir anneydim. Hep nasıl güçlü oluyor, diye sorduğum annemin yaptıklarını ben yapıyordum artık. Çok iyi mi öğrendim anneliği? Hayır! İç güdülerimle hareket ediyorum, annelikle güçleniyorum, uykusuz kalabiliyorum. Annelikle birlikte gelirmiş güç, anne olunca olunurmuş süper kahraman. Kendimi dünyanın en güçlü kadını hissediyorum. Bu duyguyu bana sen yaşatıyorsun sevgili kızım. Annelik yaşadığım en güzel duygu, bunun için sana teşekkür ederim.

DSC_0195

İyi ki ben bir anneyim! Sezen.

Biz kadınlara verilmiş en güzel armağanlardan biridir annelik. Anneler günümüz kutlu olsun!