İşten ayrıldığıma en çok bu zamanlar seviniyorum. Uzun bir tatil için hazırlıklara başlıyorum çünkü. Gerçi tatil için hazırlık dönemleri çalışırken de yorucuydu, şimdi de yorucu! Tek fark, işleri toparlamak yerine; evi toparlamak, Eylül’ün eksiklerini tamamlamak, aldıklarımı valize sığdırmak gibi konularda uzmanlaşmış olmam.

Hazırlık aşamasından sonra asıl zahmetlisi, o valiz ve çantalarla yapılacak yolculuk anı. Özellikle uçak seyahatlerinde güvenlik kontrollerinden geçmek gerçekten sıkıntı! Sadece sırt çantamla seyahate çıkabilmek ne güzel olurdu. Çocuklu hayata geçişte bu pek mümkün olmuyor: Etkinlik çantası, kıyafet çantası, bilgisayar çantası, bebek arabası… Size tavsiyem yanınıza alacağınız eşyaları tek bir çantada toplamanız.

Eylül bebekken seyahatlerimde, bütün eşyalarımı sığdırdığım büyük bir valizim olurdu. İlk güvenlik kontrolünü geçip valizi teslim ettikten sonra kendime ait eşyalarıda koyduğum bebek çantası, bir de bebek arabası kalırdı. Bebek arabamızın sürüşünden memnun olmasam da kolay katlanması ve hafif oluşu, güvenlik kontrollerinde kolaylık sağlamıştı. Bebek arabasını katlayıp x-ray cihazından benim geçirmem gerekiyordu. Görevliler, Eylül’ü tutarak bana yardımcı oluyorlardı. Bu arada bebek arabasını iki kez x-ray cihazından geçiriyorsunuz. Son olarak uçak kapısında arabanızı katlayıp bırakıyorsunuz. Kısaca arabanın kolay katlanması sizin için rahatlık.

Bebek çantası olarak çok gözlü, içi kullanışlı bir kol çantası tercih etmiştim. O zamanlar neden sırt çantası kullanmamışım? Büyük kolaylık olurdu!

O büyüdükce yolculuklar daha kolaylaştı; mesela bebek arabasını artık almıyoruz, valizimiz küçüldü, etinlik çantasını kendi taşıyor. Kontrollerden geçtikten sonra bize, el ele tutuşup uçağa binmek kalıyor.

20160601_233249

Uçak içinde Etkinlik:

Bu yolculuğumuz da bir tane çocuk dergisi Eylül için yeterli oldu. Etkinlik çantasındaki oyuncaklara, çıkartmalara ve boyama kitabına gerek kalmadı. Özellikle uçaktaki ikramlar Eylül’ü yeterince oyaladı. Yanımızda oturan 60 yaşındaki Gönül teyzeyle olan sohbeti ise yolculuğunun en güzel yanıydı.

20160610_165807

4 Yaş için Küçük Notlar:

Artık seyahatlerimiz de sakız, bir tane çocuk dergisi, bir kalem, küçük bir sandeviç, bol sohbet için iyi bir yol arkadaşı yeterli. Geriye iyi yolculuklar dilemek kalıyor.

Bol sohbet konusu beni biraz zorluyor; çünkü yolculuk sırasında sohbet etmeyi sevmiyorum. Sevgili kızım da sağolsun hiç durmadan konuşuyor! Gönül teyzeye, bu yolculukta benim kurtarıcım olduğu için teşekkür etmek istiyorum 🙂

 

İlgini Çekebilir:

Uçakta Çocukla Seyahat